Mesto Žilina – Šport a iné športové aktivity

Šport, škol. športová liga, športové aktivity

dec

16

Vianočný beh – záverečné informácie


teší nás obrovský záujem o naše športové podujatie. Je Vás prihlásených 800 bežcov a otužilcov!! (a to sme boli nútení uzavrieť registráciu niektorých tratí už pred dvoma týždňami). Vieme, že tisícka by sa Vás bez problémov nazbierala, ale proste to už „nedáme“.

S podujatím sú  spojené organizačné náležitosti, preto si pozorne prečítajte nižšie uvedené pokyny.

PREZENTÁCIA:

Bude prebiehať vo veľkoplošnom stane reštaurácie River Club Vodné dielo ( hneď pri odbočení na Vodné dielo od Celulózky prvá reštaurácia vpravo).

Maratón                     od 7.30h do 8.15h.                                                   štart  8.30h.

Polmaratón                od 8.30h. do 10.15h.                                                 štart 10.30h.

8km                            od 8.30h. do 10.15h.                                                 štart 10.35h.

1 km                           od 8.30h. do 10.15h.                                                 štart 10.40h.

Plavci                          od 10.30h. do 11.45h.                                               štart 12.10h.

umiestnenie čipu Vianočný behNenechávajte si prezentáciu na poslednú chvíľu!! Prihlásených je viac 750 bežcov, kapacita priestorov prezentácie je obmedzená a tak počítajte s čakaním. Prosíme Vás o vzájomnú toleranciu a trpezlivosť. Na prezentácií  nie je možné zmeniť Vašu trať, meno ani možnosť prihlásiť nového účastníka!!  Vaše štartovacie číslo si prosím umiestnite viditeľne na vrchnú časť Vášho bežeckého oblečenia. Čip, ktorý obdržíte taktiež na prezentácií si umiestnite na pravý členok. Číslo a čip prosíme hneď po dobehnutí vrátiť v cieli( alebo na prezentácií). Bežec nemôže štartovať v inej kategórií na akú dostal číslo a čip!!

 

PREZENTÁCIA BUDE PREBIEHAŤ PRE VŠETKY BEHY AJ VO ŠTVRTOK V RIVER CLUBE od 1130h do 1300h.

Ak ste z okolia Žiliny príďte si číslo a čip vybrať vo štvrtok a nemusíte si odstáť dlhú radu pred súťažou v sobotu ráno!!

PARKOVANIE

Príjazd k Vodnému dielu sme vysvetlili v informáciách k Vianočnému behu na www.sport.zilina.sk  Pre účastníkov budú na Vodnom diele 4 parkovacie zóny. Prosíme, aby ste parkovali svoje vozidlo na parkovisku tesne vedľa seba a tým umožnili zmestiť sa väčšiemu počtu áut. Hneď za podnikom Vodohospodárskej výstavby je ďalšie nové parkovisko. Riaďte sa pokynmi organizátorov a mestskej polície. Pokiaľ cestujete vlakom, tak autobus číslo 24 odchádza od železničnej stanice 6.40h. – 8.00h. – 9.10h. a vystúpite na zastávke Pri Celulózke.

OBČERSTVENIE

Pre maratóncov a polmaratóncov bude k dispozícií občerstvovacia stanica(5x spolu), kde bude k dispozícií čaj, minerálka, respektíve pivo Černá Hora. Pre ostatné behy pitný režim nezabezpečujeme! Čaj, vianočný punč, či niečo tuhšie si môžete kúpiť priamo reštaurácií River Club. Tu vo veľkoplošnom stane sa bude pre účastníkov vydávať od 11.00hod. do 13.30hod aj kapustnica. V čase stravovania bude v reštaurácií a v stane plno, ale aj veselo, keďže tam bude aj hudobná produkcia. V zásade bude platiť, že v stane sa vydáva kapustnica a v reštaurácií si môžete zakúpiť vianočný punč, prípadne diváci a rodinný príslušníci aj iné jedlo (pizza, polievku, špeciality a pod.) Ak účastník behu nemá na kapustnicu chuť, dajte nám pri prezentácií vedieť, aby sme mali prehľad o počte vydaných stravných lístkov.

TRAŤ

Beží sa po hrádzi Vodného diela mimo cestnej  komunikácie. Bežia sa okruhy(1 okruh 8280m), trať je rovinatá s jedným krátkym stúpaním a klesaním v dĺžke cca 100 metrov. Trať je momentálne suchá, ráno sa však pri vode na pravej strane trate môže vytvárať mierna námraza. Na sobotu hlásia polooblačno a príjemných 7 C (ak sa nám otvorí výhľad na Malú Fatru – bude to paráda). Maratónska trať je od roku 2013 certifikovaná (meranie p. Kalabus). Len bežci na 1kilometer budú bežať 500 metrov v protismere trate a  tak sa môžu  stretnúť s maratóncom.  Nezabudnite na pravidlo, že sa beží po pravej strane!! Taktiež cieľový úsek bude rozdelený zábranami. Do ľavého koridoru vbiehajú len maratónci a polmaratónci pri vchádzaní do ďalšieho kola. Ostatní bežci vbiehajú do pravého cieľového koridoru (maratónci a polmaratónci len pri vbiehaní do cieľa).

VÝSLEDKY

Časy meriame elektronicky, preto kompletná výsledková listina bude k dispozícií podľa možností už počas vyhlasovania výsledkov, alebo nájdete ju najneskôr v sobotu večer (respektíve v pondelok) na www.vos-tpk.sk, www.janrun.sk, www.beh.sk a www.sport.zilina.sk . Samozrejme výsledky najlepších troch mužov a žien budú k dispozícií už v cieli, aby sme mohli dekorovať najlepších v každej kategórií (muži aj ženy). Vyhlasovanie výsledkov predpokladáme o 12.30h. Vyhlasovať budeme aj najlepšie tri ženy v každej kategórií (v propozíciách sme avizovali len prvú ženu), je to spravodlivé, keďže prihlásených máme veľa účastníkov nežného pohlavia(tak prečo by mali byť diskriminované).  V kategórií 1km vyhlasujeme absolútneho víťaza muži a ženy a následne aj prvých troch chlapcov a dievčatá do 15 rokov vrátane. Nám je však jasné, že väčšina z Vás sa nezúčastňuje s cieľov vyhrať, ale ak by „motyka vystrelila?“

TOMBOLA

A tu má šancu vyhrať každý, kto si zakúpi tombolový lístok, ktoré budú ponúkať naše dievčatá v priestore prezentácie a štartu. Organizátorom tomboly je Cyklistický spolok Žilina, a v tombole budú napríklad funkčné bežecké tričká, vianočný kapor, či pstruhy od  spoločnosti Sportprofi, bežecké topy Asics, ktoré venuje Runshop, ďalej produkty od pivovaru Černá Hora, Jelínek, Martini, obchodu Lusien (balíčky v celkovej hodnote 170 €), River Clubu, či vstupenky do lanového parku od OZ Prelesu. Ďalej aj  Cannondale  ruksak Petra Sagana s výšivkou, tímové cyklistické oblečenie – to by bol darček pod stromček!! A to nie sú nejaké zabalené vecičky z pultu, ale priamo z poličky bratov Saganovcov!

Takže ak nevyhráte na trati, môžete aspoň v tombole. Tombola sa bude losovať 1230h pri reštaurácií Riviera club.

 PLAVCI

Už tradíciou podujatia sú plavci otužilci. Príďte sa pozrieť aj na  ich súťaž, ktorá bude štartovať približne o 12.10 hod. taktiež v blízkosti štartu behov (súťaž priamo na Vodnom diele). Niektorí otužilci dokonca najskôr odbehnú svoj beh a následne si ešte zaplávajú priam v polievkovo teplej 4 stupňovej vodeJ !!

 

PONUKA PARTNEROV

Na Vianočnom behu v Žiline 2014 môžete nakúpiť  v stánku SportProfi.sk nasledovný športový tovar:

  • Fukčné prádlo značiek – Craft, X- Bionic, Brubeck, Termovel
  • Kompresné návleky – značky Compressport
  • Ponožky a podkolienky – Craft a Sherpax
  • Oblečenie na zimné športy značky Craft a Didriksons za špeciálne akciové ceny!
  • A navyše každý štartujúci pretekár má extra zľavu 20% na tovar značky CRAFT, BRUBECK, TERMOVEL, COMPRESSPORT!

Špecializovaný bežecký Sportunion Runshop so sídlom v OC Átrium Dubeň v Žiline ponúka bežecké potreby značiek Asics, Mizuno, Salomon, Skinns, Craft, X-Bionic, Nutrend a mnohé iné. Priamo na Vianočnom behu si môžete aj otestovať tenisky ON.

Partnerom akcie je aj firma Lusien:

ktorá ponúka predaj kvalitných funkčných a značkových talianskych produktov, športové oblečenie, obuv a okuliare na cyklistiku, beh, plávanie, turistiku, lyžovanie a ďalších športov

a taktiež trvácne a kvalitné bundy, tričká, nohavice, termoprádlo, topánky, okuliare a poľovnícky tovar.

INÉ

Zeleno žltý stan na prezliekanie (spoločný cca 5x5m) bude k dispozícií priamo v areáli River clubu.

Za straty v stane a podobne však organizátor nezodpovedá.

Sprchy po behu nezabezpečujeme …alebo si pôjdete zaplávať s otužilcami? 🙂

Každý účastník súťaží na vlastnú zodpovednosť. Doporučujeme pred súťažou lekársku prehliadku.

Záchranná služba bude počas celej súťaže k dispozícií cca 100 metrov od štartu (v úvodnom stúpaní).

Na trati buďte k sebe ohľaduplný, v prípade nutnosti prosím informujte záchrannú službu.

Naše podujatie nemá ambíciu (a hlavne rozpočet) približovať sa megabežeckým podujatiam, preto nás berte ako lokálnu bežeckú akciu a chceme Vám len urobiť podujatím radosť 🙂

FOTO A VIDEO

Našou snahou je, aby každý pretekár mal aspoň jednu fotografiu z nášho Vianočného behu  na pamiatku. Všetky fotografie sú dostupné na hviezdnom webe FaxCOPY zvyčajne do 48 hodín po preteku.

Na webovej stránke funguje jednoduché vyhľadávanie fotiek podľa štartových čísel. Svoje najvýznamnejšie momenty si môžete nechať zvečniť nielen na fotografii, ktorú Vám zašle Fax Copy e-mailom, ale aj na fotodarčeku s vlastnou fotografiou – na tričku, hrnčeku, fotoobraze a pod.

Taktiež pripravujeme aj video z podujatia http://www.binrun.sk/

Na minuloročné podujatie si môžete zaspomínať tiež vo videu viď

https://www.youtube.com/watch?v=hVqlR1sg1k4

S pozdravom

Peter Zánický
riaditeľ Vianočného behu

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.