Mesto Žilina – Šport a iné športové aktivity

Šport, škol. športová liga, športové aktivity

dec

03

Dva tituly majstra SR v Karate putujú do Žiliny


Trnava cez víkend hostila majstrovstvá Slovenska v karate dorastencov a juniorov. O majstrovské tituly bojovalo 378 pretekárov z 54 klubov, vrátane Karate Klubu AC UNIZA Žilina. Turnaj bol zároveň nominačným turnajom pred ME dorastencov, juniorov a U21, ktoré sa vo februári uskutočnia v Dánsku.

Hneď po slávnostnom otvorení súťaže svoju púť za obhajobou dvoch titulov majsterky SR začala Sarah Hrnková. Po trochu smolnej prehre v semifinále žiaľ po tretí krát v rade na najvyšší stupienok nevystúpila a získala bronz.

Zlato z minulého roku však obhájila Hana Kuklová, ktorá zaknihovala už svoj deviaty titul, no tento bol jej prvý v žilinských farbách.

Obe menované neskôr nastúpili aj v súťaži kumite teamov žien do 21 rokov. A Žilinčanky si tu počínali vcelku suverénne. Svojou kategóriou prešli bez straty čo i len jediného zápasu a po marcovom majstrovskom titule senioriek tak Žilina drží v rukách aj titul juniorský. 

Poobede prekvapil, no predovšetkým potešil, dorastenec Michal Kočuta, ktorý v eliminácii podľahol neskoršiemu víťazovi zo Spišskej Novej Vsi, no v boji o bronz dokázal otočiť nepriaznivé skóre z 0:2 na 4:2 a získal svoju prvú významnú medailu.

Svoj tieň prekročila aj Miroslava Pevalová, ktorá sa po dobrých výkonoch dostala až do semifinále, no po remíze 0:0 prehrala na vlajky a neskôr to žial nevyšlo ani v boji o bronz.

Pre Hrnkovú a Kuklovú bol tento turnaj zároveň generálkou pred svetovým pohárom v Číne, ktorý sa koná už najbližší víkend (7. – 8. decembra) v Shanghaji.

Výsledkový servis MSR dorastencov a juniorov v Karate:
1. miesto: Hana Kuklová  – kumite ženy U21 -55 kg,
1. miesto: Team Kumite Junioriek do 21 rokov,
3. miesto: Sarah Hrnková – kumite ženy U21 -61 kg,
3. miesto: Michal Kočuta – kumite dorastenci – 52 kg,
4. miesto: Miroslava Pevalová – kumite juniorky + 59 kg.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.