Mesto Žilina – Šport a iné športové aktivity

Šport, škol. športová liga, športové aktivity

aug

15

Významné žilinské športové podujatie Žilinský triatlon oslavuje 20 narodeniny!


Tento rok aj ako súčasť Európskeho pohára juniorov v triatlone.
Do Žiliny mieria európski juniorskí triatlonisti.                                 

18. – 19. augusta 2018 sa uskutoční tradične v lokalite Vodného diela Žilina jubilejný v poradí už 20. ročník Žilinského Triatlonu.

 „Bolesť prebolí, hrdosť zostane“. Tento slogan asi najlepšie vystihuje to, o čom triatlon je. Vyznávači aj fanúšikovia, všetci triatlonoví nadšenci majú možnosť absolvovať v krásnom prostredí žilinského Vodného diela atraktívne triatlonové preteky určené ako pre výkonnostných športovcov, ktorí denne v bazéne, na bicykli, alebo na bežeckých tratiach absolvujú desiatky kilometrov, tak aj pre širokú verejnosť túžiacu predovšetkým prekonať samých seba.

Organizátor podujatia Klub plaveckých športov Nereus Žilina vychádza z dlhoročných skúseností a pripravil spolu s svojimi partnermi podujatie s kvalitnou organizáciou, dobre zabezpečenými traťami, vybaveným zázemím a s príjemnou športovou atmosférou.

 Podujatie, ktoré je súčasťou seriálu pretekov Slovenského pohára v triatlone a kros triatlone a Majstrovstvami SR mužov i žien v krátkom triatlone patrí dlhoročne medzi najvýznamnejšie medzinárodné športové akcie, ktoré sa organizujú v našom meste. Úroveň a kvalitu podujatia potvrdzuje ocenenie  Športové podujatie roka mesta Žilina z roku 2013 a priznaný štatút pretekov I. kategórie s ktorým sa môže pochváliť len máloktoré podujatie v triatlone  organizované na Slovensku. V tomto roku si organizátori pripíšu ďalší významný úspech –  Žilina ako jedno zo siedmych európskych miest bude hostiť európskych mladých športovcov v rámci Európskeho pohára juniorov v triatlone. Účasť potvrdilo 122 juniorov a junioriek z 16 európskych krajín. Okrem nich usporiadatelia očakávajú účasť ďalších približne 600 pretekárov zo Slovenska i okolitých krajín.

Počas dvoch súťažných dní si zmerajú svoje sily na jednotlivých tratiach ako úplní začiatočníci, tak aj skúsení pretekári, veteráni, jednotlivci a štafety. Súťažiť sa bude v nádrži Vodného diela a na priľahlých cestných komunikáciách, z ktorých bude v tento deň z dôvodu bezpečnosti pretekárov vylúčená automobilová doprava.

Triatlonový sviatok odštartuje v sobotu o 9:15 hod.  pretekmi na najkratších tratiach v tzv. super šprint triatlone jednotlivcov (0,15 km plávanie – 4 km cyklistika – 1 km beh). Tieto preteky sú určené predovšetkým deťom a začínajúcim triatlonistom, ktorí si ešte netrúfnu na dlhšie objemy.

Krátko po nich bude podujatie pokračovať pretekmi v krátkom triatlone (1,5 – 40 – 10 km), pričom sa bude rozhodovať, kto získa tohoročný titul Majstra SR v kategórii mužov a žien. Sobotný program zavŕši v poobedňajších hodinách náročná súťaž v terénnom kros triatlone.

V nedeľnom programe sú o 10:00 hod. naplánované preteky s najmasovejšou účasťou v šprint triatlone  jednotlivcov a štafiet (0,75 km plávanie – 20 km cyklistika – 5 km beh. Víkendový triatlonový program vyvrcholí pretekmi Európskeho pohára junioriek (štart 13.00) a juniorov (štart 15:00).

Okrem športového programu je pre divákov a návštevníkov Vodného diela pripravený aj doplnkový program  – predvádzanie a predaj cyklistického, plaveckého a bežeckého športového sortimentu a stánky s občerstvením.

A na záver ešte niečo pre tých, ktorí majú radi pekné zmysluplné športové výzvy: Tri významné žilinské športové podujatia sa v tomto roku spojili a vytvorili unikátnu spoločnú medailu. Tá vznikne spojením troch účastníckych medailí a získa ju ten, kto absolvuje každý z troch pretekov – Žilinský triatlon, Žilinský mestský polmaratón a Žilinské blatíčko.

Bližšie informácie nájdete na www.zilinskytriatlon.nereus.sk, alebo na FB podujatia.
Príďte – neoľutujete.

Peter Fiabáne, riaditeľ pretekov
0903 534434

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.