Mesto Žilina – Šport a iné športové aktivity

Šport, škol. športová liga, športové aktivity

feb

12

10 medailí zo Žilinskej piruetky ostáva v Kraso klube Žilina ….


Počas tohto víkendu 9.-10.2. sme sa opäť v plnom počte predviedli na domácom ľade. Z výkonov našich pretekárov bolo vidno, že domáce prostredie im prospieva. V našom klube ostali 3 medaile v pohárových kategóriách  a v ďalších 7 medailí sme získali kategóriách mimo Slovenského pohára. V sobotu nás potešili nádeje 7, keď predviedli vydarené jazdy. Striebro získala Alicka Drdáková s počtom bodov 24,74 a len 0,07 bodu jej chýbalo na zlato. Prvý krát zaradila do jazdy axla aj Natálka Matušková  a obsadila 3.priečku s počtom bodov 20,23. V tejto kategórii sa po prvý krát predstavila aj Ruth Deáková vďaka splneniu testu. Počas víkendu absolvovala až 2 preteky, ktoré potrebuje na nomináciu na MS Slovenska. VŽiline skončila 5. a na Veľkej cene Zvolena  získala bronz. Na 6. mieste skončila Eliška Cesneková s počtom bodov 17,54.

V sobotu očaril rozhodcov svojim krátkym programom v kategórii starší žiaci Roman Všetička a v nedeľu po

bezchybnej voľnej jazde iba potvrdil, že tretia priečka s počtom bodov 77,54 mu právom patrí . Roman Všetička sa nominoval na Majstrovstvá Slovenska a začiatkom februára v Pezinku obsadil 6.miesto s počtom bodov 67,03.,

V kategórii nádeje staršie B sme opäť bodovali.  Svojimi bezchybnými jazdami  nás potešili ziskom striebra a bronzu Ninka Cesneková /25,13 b./ a Zuzka Drábiková /24,05 b./.  Na 7.mieste v tejto kategórii skončila Nikola Bukovcová /18,78 b/.

V ďalšej kategórii Basic sa podarilo pekne zajazdiť aj  Kristínke Matuškovej . Po celej sezóne, keď jej často len o vlások unikla medailová pozícia sa konečne aj na ňu usmialo šťastie a získala 2.miesto /22, 1b/. Tesne za medailovými pozíciami skončila  Julka Adamčíková / 4.miesto 20,4 b./.

V kategórii nádeje mladšie sme mali ďalšie dve pretekárky: 

Kamilka Metruková –5miesto / 16,26b/

Lilien Sikelová – 9.miesto/ 14,27b/

V kategórii mladší žiaci B predbehol svojho súpera aj Peťo Čurík so ziskom 23,57 b.

V kategórii IK sa so svojou Ha-fa-na-nou predviedol Maťko Čurík a získal 28,94 bodu a Nelka Krištofovičová  /19,26 b./

Ako zlatý klinec programu sa nám predviedli najmenšie pretekárky, kde úspech našich dievčat nám dáva nádej, že v budúcich rokoch bude Žilina opäť silná konkurencia v pohárových kategóriách.

Výsledky:  Korbašová Laura – 2.miesto ,14,55 bodu
Drábiková Peťka –  3.miesto, 13,76 bodu
Tamašiová Lujza -.13.miesto 7,2 bodu 

 

V ďalších týždňoch nás  čakajú  preteky v Ružomberku, kam opäťbpoputujeme s veľkou výpravou. Ďalší týždeň sa budú niektoré deti snažiť splniť krasokorčuliarske testy, ktoré sú potrebné na štart v pohárových kategóriách.

Okrem  pretekania sa nám podarilo úspešne otvoriť aj posledný kurz korčuľovania v tejto sezóne  pre verejnosť. Snažíme sa nielen vychovávať pretekárov, ale aj zabezpečiť korčuliarsku výučbu pre verejnosť , o ktorú je z roka na rok väčší záujem. 

M.Drdáková

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.