Mesto Žilina – Šport a iné športové aktivity

Šport, škol. športová liga, športové aktivity

jún

18

Titul Majsterky Európy v Shito Ryu karate je v Žiline


V dňoch 14. – 16. júna sa v rumunskom Arade konali majstrovstvá Európy v Karate v Shito Ryu štýle. Karate klub AC UNIZA Žilina na podujatí reprezentovala dvojica Sarah Hrnková a Stella Bytčanek a podaril sa im v skutku husársky kúsok. Naše dievčatá domov totiž priviezli až 3 cenné kovy.

Sarah sa predstavila v seniorskej kategórii kumite žien nad 60 kg a tiež v súťaži družstiev a počínala si vynikajúco. V individuálnej kategórii to dotiahla až do finále, kde skúsenú domácu reprezentantku zdolala ešte pred časovým limitom v pomere 8:0.  Sarah svoje víťazné ťaženie neskôr potvrdila aj v súťaži teamov, kde ako členka výberu SR zvíťazila vo všetkých svojich zápasoch. Team SR sa rovnako prebojoval až do finále, kde už však nestačil na domácu reprezentáciu. Po celkovom výsledku 1:2 na zápasy sa Hrnkovej na krku ligotalo striebro.

Ešte o deň skôr štartovala mladšia dorastenka Stella Bytčanek, ktorá obhajovala svoje medailové vystúpenia z predošlých rokov. Stella napriek dobrým výkonom zostala tento krát pred bránami finále, no v boji o tretie miesto nenechala nič na náhodu a získala cenný bronz.

Pre obe reprezentantky bol tento turnaj zároveň generálkou pred štartmi na vrcholných podujatiach, ktoré ich čakajú už v najbližších dňoch. Hrnková spoločne s Kuklovou štartujú  už budúci víkend na svetovom pohári – Karate 1 Serie A v kanadskom Montreale a Stella Bytčanek o dva týždne neskôr na svetovom pohári mládeže v chorvátskom Umagu.

Dievčatám srdečne blahoželáme a držíme prsty v blížiacich sa výzvach.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.