Mesto Žilina – Šport a iné športové aktivity

Šport, škol. športová liga, športové aktivity

okt

27

Streetbalové ihrisko plné farieb a športové vybavenie prináša v týchto dňoch do mesta Žilinská komunitná nadácia


Basketbalové ihrisko na Martinskej sa v týchto dňoch rozžiarilo farbami. Jeho vymaľovanie zabezpečila Žilinská komunitná nadácia. Jedná sa o prvú takúto realizáciu na území mesta a jej cieľom je vytvoriť atraktívne miesta na športovanie verejnosti. Nadácia chce v podobných aktivitách pokračovať aj v budúcnosti.

Žilinská komunitná nadácia vznikla v roku 2020 transformáciou nadácie pôvodne úzko zameranej na rozvoj lesoparku. Za jeden zo svojich cieľov si dala zlepšenie podmienok pre amatérsky šport na sídliskách a v mestských častiach. Preto sa hlavnou z aktivít stalo osádzanie športového mobiliáru ako napríklad basketbalové koše, futbalové bránky, či pingpongové stoly. Aj v tomto roku má nadácia v pláne osadiť minimálne 5 košov na basketbal, 20 futbalových bránok, či 10 pingpongových stolov. Tento mobiliár je osadený na miestach, kde je aktuálna športová infraštruktúra nedostačujúca a je dostupný širokej verejnosti.

Nadácia okrem toho v rámci svojej činnosti podporuje mimoriadne športové aktivity na území mesta a aktivity, ktoré nezapadajú do grantového programu mesta Žilina. Týmto spôsobom realizuje 4. pilier podpory športu, ktorý schválilo Mestské zastupiteľstvo v Žiline.

Žilinská komunitná nadácia ako organizácia zriadená mestom Žilina podporuje v činnosti aj žilinské škôlky a školy. Rodičia, ktorí majú záujem venovať 2% dane z príjmu pre vzdelávaciu inštitúciu, ktorú navštevujú ich deti, tak môžu urobiť v prospech mestskej nadácie. V roku 2022 sa pre školy a škôlky podarilo získať z 2% viac ako 25 000€.

O využití finančných prostriedkov nadácie rozhoduje správna rada, ktorej členmi sú poslanci mestského zastupiteľstva Igor Habánik, Ľudmila Chodelková, Vladimír Randa, Ondrej Šoška, František Talapka. Členstvo v správnej rade je vykonávané bez nároku na odmenu. Správcom nadácie je Matej Franek, referent športu mestského úradu v Žiline. V roku 2022 hospodári nadácia s rozpočtom 75 000€, ktorý je súčasťou dotácie na realizáciu 4. piliera podpory športu v meste Žilina.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.