Šport, škol. športová liga, športové aktivity

apr

29

City Club Karate Žilina medzi najlepšími na Slovensku

V sobotu 13.4.2024 sa v Starej Ľubovni konalo tretie kolo slovenského pohára detí a žiakov v karate. V krásnej Ľubovnianskej hale si zmeralo svoje sily 444 pretekárov z 53 klubov, pričom títo spolu vytvorili až 916 štartov. Turnaj bol zároveň posledným zo série slovenských pohárov tejto vekovej kategórie. Okrem posledných bodov v celkovom hodnotení sa bojovalo aj o postupy na MSR, ktoré sa v Máji uskutočnia v Banskej Bystrici.

City Sport Club Žilina medzi slovenskou špičkou

Za City Sport Club Žilina sa na tatami predstavilo 14 bojovníkov a tí dali o sebe skutočne vedieť. Ziskom 5 zlatých, 3 strieborných a 4 bronzových medailí sme sa v celkovom hodnotení klubov umiestnili na vynikajúcom 6. mieste. Pri pohľade na jednotlivé disciplíny sa nám podarilo poskočiť dokonca ešte vyššie. V samotnom kumite, v ktorom sa nám darilo najviac, sme totiž poskočili až na 4. priečku. V konkurencii aká sa na týchto podujatiach pravidelne objavuje možno hovoriť o skutočne výnimočnom výsledku.

Žilinské finále so zlatom pre oboch

Zlato pre City Club Žilina získali Dávid Macek, Max Vasko, Vladyslav Viun, Richard Sýkora, a Jonáš Jasenka. Predovšetkým poslední dvaja menovaní sa postarali o celkom výnimočnú situáciu, keď sa postupne prebojovali až do finále a v boji o zlato sa tak postarali o čisto klubovú záležitosť. V remízovom zápase napokon na vlajky zvíťazil Richard Sýkora, no radosť napokon mali obaja. Jonáš si totiž postupom do finále zabezpečil triumf v celkovom hodnotení slovenského pohára.