Mesto Žilina – Šport a iné športové aktivity

Šport, škol. športová liga, športové aktivity

Vianočný beh 2016


vianocny_beh_2016_A3 propozicie_vianocny_beh_2016

 

Teší nás obrovský záujem o naše športové podujatie. Prihlásených je 990 bežcov a otužilcov!!  Vieme, že viac ako tisícka by sa Vás bez problémov nazbierala, ale proste to už „nedáme“. Štartové číslo pre Vás sme už vytlačili a preto veríme, že prídete (veď za bránami podujatia ostalo veľa čakateľov).

S podujatím sú  spojené organizačné náležitosti, preto si pozorne prečítajte nižšie uvedené pokyny.

PREZENTÁCIA:

Bude prebiehať vo veľkoplošnom stane reštaurácie River Club Vodné dielo ( hneď pri odbočení na Vodné dielo od Celulózky prvá reštaurácia vpravo).

16. decembra 2016 
» 11h – 13h River club Žilina Vodné dielo

17. decembra 2016
» od 7.35 hod. do 8.15 hod. – maratón

» od 8.20 hod. do 10.00 hod. – ostatné bežecké disciplíny

» od 10.30 hod. – 11.30 hod. – otužilci

Nenechávajte si prezentáciu na poslednú chvíľu!! Prihlásených je viac ako 900 bežcov, kapacita priestorov prezentácie je obmedzená a tak počítajte s čakaním. Prosíme Vás o vzájomnú toleranciu a trpezlivosť. Na prezentácií  nie je možné zmeniť Vašu trať!  Čip, ktorý obdržíte je súčasťou štartového čísla, prosíme neodliepať!! Číslo s čipom ostáva účastníkovi na pamiatku. Bežec nemôže štartovať v inej kategórií na akú dostal štartové číslo a čip!!

Vaše štartovacie číslo si prosím umiestnite viditeľne na vrchnú časť Vášho bežeckého oblečenia na prsia.

Ak ste z okolia Žiliny príďte si číslo a čip vybrať v piatok a nemusíte si odstáť radu pred súťažou v sobotu ráno!!

PARKOVANIE

Pre účastníkov budú na Vodnom diele 4 parkovacie zóny. Prosíme, aby ste parkovali svoje vozidlo na parkovisku tesne vedľa seba a tým umožnili zmestiť sa väčšiemu počtu áut. Hneď za podnikom Vodohospodárskej výstavby je ďalšie parkovisko. Riaďte sa pokynmi organizátorov a mestskej polície. Pokiaľ cestujete vlakom, tak autobus číslo 24 odchádza od železničnej stanice 6.40h. – 8.00h. – 9.10h. a vystúpite na zastávke Pri Celulózke.

OBČERSTVENIE

Pre maratóncov a polmaratóncov bude k dispozícií občerstvovacia stanica(5x spolu), kde bude k dispozícií čaj, voda, HipoFit Kompava, respektíve pivo Černá Hora a voda. Pre ostatné behy pitný režim nezabezpečujeme! Čaj, vianočný punč, či niečo tuhšie si môžete kúpiť priamo reštaurácií River Club respektíve v Reštaurácií Hu:man oproti štartu. V River clube vo veľkoplošnom stane sa bude pre účastníkov vydávať od 11.00hod. do 13.30hod aj kapustnica. V čase stravovania bude v reštaurácií a v stane plno, ale aj veselo, keďže tam bude aj hudobná produkcia. V zásade bude platiť, že v stane sa vydáva kapustnica a v reštaurácií si môžete zakúpiť vianočný punč, prípadne diváci a rodinní príslušníci aj iné jedlo (polievku, hlavné jedlo, špeciality a pod.) Ak účastník behu nemá na kapustnicu chuť, dajte nám pri prezentácií vedieť, aby sme mali prehľad o počte vydaných stravných lístkov.

 

TRAŤ

Beží sa po hrádzi Vodného diela mimo cestnej  komunikácie. Bežia sa okruhy(1 okruh 8280m), trať je rovinatá s jedným krátkym stúpaním a klesaním v dĺžke cca 100 metrov. Trať je momentálne suchá, doobeda sa však pri vode na pravej strane trate vytvára námraza až poľadovica. Na sobotu hlásia polooblačno a 0º C, Čo sa však môže ešte zmeniť Ak sa nám otvorí výhľad na Malú Fatru – bude to paráda). Pokiaľ sa podmienky zhoršia (ľad, sneh) budeme Vás vopred na kritické miesta informovať, nakoľko posyp, či solenie hrádze Vodného diela je obmedzené!

Maratónska trať je od roku 2013 certifikovaná (meranie p. Kalabus). Len bežci na 1kilometer budú bežať 500 metrov v protismere trate a  tak sa môžu  stretnúť s maratóncom.  Nezabudnite na pravidlo, že sa beží po pravej strane!! Taktiež cieľový úsek bude rozdelený zábranami. Do ľavého koridoru vbiehajú len maratónci a polmaratónci pri vchádzaní do ďalšieho kola. Ostatní bežci vbiehajú do pravého cieľového koridoru (maratónci a polmaratónci len pri vbiehaní do cieľa).

Časový limit pre maratón je stanovený na 5 hodín, pri polmaratóne je časový limit 3 hodiny.

VÝSLEDKY

Časy meriame elektronicky, preto kompletná výsledková listina bude k dispozícií podľa možností už počas vyhlasovania výsledkov na http://www.sportsofttiming.cz/sk/zavod/overview/2061 (tu si priamo môžete vytlačiť aj svoj diplom s dosiahnutým časom) alebo neskôr výsledky nájdete aj s fotografiami aj na www.janrun.sk, www.beh.sk a www.sport.zilina.sk .

Samozrejme výsledky najlepších troch mužov a žien budú k dispozícií už v cieli, aby sme mohli dekorovať najlepších v každej kategórií (muži aj ženy). Vyhlasovanie výsledkov predpokladáme o 12.50h. Vyhlasovať budeme 3 najlepších vo všetkých kategóriách. V kategórií na 1km vyhlasujeme len súťažiacich do 15 rokov (vrátane). Samozrejme v tejto kategórií môžu bežať aj starší účastníci, ale nebudú na stupňoch víťazov, keďže ide predovšetkým o detský a mládežnícky beh. Medzi plavcami budeme oceňovať najrýchlejšieho muža a ženu.

 TOMBOLA

A tu má šancu vyhrať každý, kto si zakúpi tombolový lístok, ktoré budú ponúkať naše dievčatá v priestore prezentácie a štartu. V tombole bude napríklad podpísaný dres Petra Sagana,  funkčné bežecké doplnky, produkty Kompava, niečo od pivovaru Černá Hora, poukážky do Reštaurácie Hu:man, či poukážky na Žilinské blatíčko a iné zaujímavé ceny.

Takže ak nevyhráte na trati, môžete aspoň v tombole. Tombola sa bude losovať po 1230h pri reštaurácií Riviera club.

 

PLAVCI

Už tradičnou súčasťou podujatia je plávanie otužilcov. Miesto súťaže plavcov bude situované podľa vodných podmienok.  Ak nebude  hladina Vodného diela  zamrznutá, plávanie sa uskutoční priamo v nádrži Vodného diela, cca 100 metrov za štartom behov. V prípade, že  hladina Vodného diela bude pokrytá ľadom, zimné plávanie sa uskutoční v toku Váhu, so štartom tesne za mostom, dolu po ľavej strane.    V oboch prípadoch bude miesto štartu viditeľne označené.  V priestore cieľa plávania bude pre všetkých plavcov pripravený teplý čaj.

Niektorí otužilci sa najskôr zúčastnia súťaže v niektorej bežeckej disciplíne,  a potom  súťaže v zimnom plávaní.

DOPRAVA

Prosím nezabudnite, že cez víkend je úsek Vrútky (Dubná skala) – Strečno z oboch smerov uzavretý a obchádzka vedie cez Terchovú, respektíve cez Rajec. Preto pokiaľ cestujete od smeru Martin – nechajte si väčšiu časovú rezervu na obchádzkovú cestu !!

 

INÉ

Zeleno žltý stan na prezliekanie (spoločný cca 6x3m) bude k dispozícií priamo v areáli River clubu. Za straty v stane a podobne však organizátor nezodpovedá. Vo veľkoplošnom stane si môžete na prezentácií odložiť aj cenné veci. Pýtajte sa na službu na prezentácií.
Sprchy po behu nezabezpečujeme …alebo si pôjdete zaplávať s otužilcami?
Každý účastník súťaží na vlastnú zodpovednosť. Doporučujeme pred súťažou lekársku prehliadku každému účastníkovi podujatia.
Záchranná služba bude počas celej súťaže k dispozícií cca 100 metrov od štartu (v úvodnom stúpaní).
Na trati buďte k sebe ohľaduplní, v prípade nutnosti prosím informujte záchrannú službu.
Naše podujatie nemá ambíciu (a hlavne rozpočet) približovať sa mega bežeckým podujatiam, preto nás berte ako lokálnu bežeckú akciu a chceme Vám len urobiť podujatím radosť

 

 PONUKA PARTNEROV

Interšport Žilina, venoval pre každého účastníka 15 € poukážku na nákup športového oblečenia (obdržíte pri prezentácií). Na Vianočnom behu v Žiline 2016 môžete nakúpiť  v stánku ELEVEN nasledovný športový tovar: kompresné produkty, čiapky, čelenky, ponožky a funkčné prádlo! Viac na http://eshop.eleven-sportswear.sk/19-ciapky

Taktiež dostanete vianočné číslo bežeckého časopisu Beháme, ktorý príde ku nám priamo z tlačiarne!

Ďalší partneri:

 • Nadácia KIA Motors Slovakia
 • Interšport Žilina
 • Kompava – predaj doplnkov výživy nielen pre športovcov
 • Kompava centrum Metflex – záťažová diagnostika pre hobby aj výkonnostných športovcov
 • River Club – reštaurácia Vodné dielo
 • Vodohospodárska výstavba š.p.
 • Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra
 • Pivovar Černá Hora – tradične varené pivo, verné najvyšším hodnotám pivovarníckeho remesla
 • Žilinské pivo Frambor – pomer kvality a ceny, ktorý nedostanete nikde inde na Slovensku, iba v oblasti Žilinskej kotliny
 • Cyklomapy.sk – online cykloatlas chutí a krás
 • BEHAME.SK
 • HUMAN RESTAURANT – návrat ku koreňom stravovania
 • Advokátska kancelária LALINSKY ADVOKAT s.r.o., JUDr. Andrej Lalinský, advokát a konateľ, s pôsobením v Žiline a Bratislave, zameraná na obchodné a občianske právo
 • PRELES – organizátor Žilinského Blatíčka a správca Lanového parku v Žiline

 

S pozdravom

Peter Zánický
riaditeľ Vianočného behu