Mesto Žilina – Šport a iné športové aktivity

Šport, škol. športová liga, športové aktivity

Vianočný beh 2023


S podujatím sú  spojené organizačné náležitosti, preto si pozorne prečítajte nižšie uvedené pokyny.

Prihlásiť sa na Vianočný beh alebo plávanie: TU

Zoznam prihlásených na Vianočný beh alebo plávanie: TU

 

PREZENTÁCIA:

12. decembra 2023 /utorok/
» 14:00 hod. – 16:30 hod. » Mestský úrad Žilina

13. decembra 2023 /streda/
» 14:00 hod. – 16:30 hod. » Mestský úrad Žilina

14. decembra 2023 /štvrtok/ 
» 14:00 hod. – 16:30 hod. » Mestský úrad Žilina

16. decembra 2023 » Veľkoplošný stan v priestoroch reštaurácie Mundo – Extreme Park Vodné dielo
» od 7.40 hod. do 8.15 hod. – maratón
» od 8.20 hod. do 10.00 hod. – ostatné bežecké disciplíny
» od 10.00 hod. – 11.30 hod. – otužilci

Nenechávajte si prezentáciu na poslednú chvíľu!! Kapacita priestorov prezentácie je obmedzená a tak počítajte s čakaním. Prosíme Vás o vzájomnú toleranciu a trpezlivosť. Na prezentácií  nie je možné zmeniť Vašu trať!  Čip, ktorý obdržíte je súčasťou štartového čísla, prosíme neodliepať!! Číslo s čipom ostáva účastníkovi na pamiatku. Bežec nemôže štartovať v inej kategórií na akú dostal štartové číslo a čip!!

Vaše štartovacie číslo si prosím umiestnite viditeľne na vrchnú časť Vášho bežeckého oblečenia na prsia.

Ak ste z okolia Žiliny príďte si číslo a čip vybrať vo štvrtok resp. piatok a nemusíte si odstáť radu pred súťažou v sobotu ráno!!

PARKOVANIE

Pre účastníkov budú na Vodnom diele 4 parkovacie zóny. Prosíme, aby ste parkovali svoje vozidlo na parkovisku tesne vedľa seba a tým umožnili zmestiť sa väčšiemu počtu áut. Hneď za podnikom Vodohospodárskej výstavby je ďalšie parkovisko. Riaďte sa pokynmi organizátorov a mestskej polície. Pokiaľ cestujete vlakom, tak autobus číslo 24.

OBČERSTVENIE

Pre maratóncov a polmaratóncov bude k dispozícií na trati občerstvovacia stanica, celkovo 5x, kde bude k dispozícií čaj, voda. Pre ostatné behy pitný režim nezabezpečujeme! Vedľa veľkoplošného stanu si budete môcť zakúpiť za symbolickú cenu kávu alebo čaj. Vo veľkoplošnom stane sa bude pre účastníkov vydávať kapustnica od 11.00 hod. do 13.30 hod. V čase stravovania bude v reštaurácií a v stane plno, ale aj veselo. Ak účastník behu nemá na kapustnicu chuť, dajte nám pri prezentácií vedieť, aby sme mali prehľad o počte vydaných stravných lístkov.

TRAŤ

Beží sa po hrádzi Vodného diela mimo cestnej  komunikácie. Bežia sa okruhy(1 okruh 8280m), trať je rovinatá s jedným krátkym stúpaním a klesaním v dĺžke cca 100 metrov. 

Maratónska trať je od roku 2013 certifikovaná (meranie p. Kalabus). Len bežci na 1kilometer budú bežať 500 metrov v protismere trate a  tak sa môžu  stretnúť s maratóncom.  Nezabudnite na pravidlo, že sa beží po pravej strane!! Taktiež cieľový úsek bude rozdelený zábranami. Do ľavého koridoru vbiehajú len maratónci a polmaratónci pri vchádzaní do ďalšieho kola. Ostatní bežci vbiehajú do pravého cieľového koridoru (maratónci a polmaratónci len pri vbiehaní do cieľa).

Časový limit pre maratón je stanovený na 5 hodín, pri polmaratóne je časový limit 3 hodiny.

VÝSLEDKY

Časy meriame elektronicky, preto kompletná výsledková listina bude k dispozícií podľa možností už počas vyhlasovania výsledkov na ….. (tu si priamo môžete vytlačiť aj svoj diplom s dosiahnutým časom) alebo neskôr výsledky nájdete aj s fotografiami aj na www.janrun.sk, www.beh.sk a www.sport.zilina.sk .

Samozrejme výsledky najlepších troch mužov a žien budú k dispozícií už v cieli, aby sme mohli dekorovať najlepších v každej kategórií (muži aj ženy). Vyhlasovanie výsledkov predpokladáme o 12.50h. Vyhlasovať budeme 3 najlepších vo všetkých kategóriách. V kategórií na 1km vyhlasujeme len súťažiacich do 15 rokov (vrátane). Samozrejme v tejto kategórií môžu bežať aj starší účastníci, ale nebudú na stupňoch víťazov, keďže ide predovšetkým o detský a mládežnícky beh. Medzi plavcami budeme oceňovať najrýchlejšieho muža a ženu.