Mesto Žilina – Šport a iné športové aktivity

Šport, škol. športová liga, športové aktivity

aug

28

Námestie Andreja Hlinku bude patriť plážovému volejbalu


Druhý ročník vyvrcholenia plážovej ligy si budú môcť priaznivci beachvolejbalu pozrieť priamo v centre mesta na Námestí A. Hlinku.  V dňoch 31. 8. a 1. 9. sa finálovými zápasmi ukončí séria siedmich letných turnajov,  ktoré odohrali počas leta žilinskí priaznivci tohto športu.
Liga je lákavá kvôli svojmu systému hry, ktorý rozdeľuje dvojice do A a B kategórie, teda  na profesionálov a amatérov, čím umožňuje sa zapojiť každému, kto má rád tento šport. Hráči počas leta zbierajú body, ktoré ich kvalifikujú na záverečný turnaj. V tomto ročníku budeme môcť vidieť 10 najlepších párov v kategórii A a 25 párov v kategórii B.

„ Hrať na námestí plážový volejbal je veľký sviatok nielen pre volejbalistov, ale aj pre divákov. Veríme, že nás prídu počas týchto dní podporiť, za čo sa im chceme odmeniť dobrými výkonmi.  Finále beachvolejbalu na námestí je na Slovensku jediné svojho druhu a to najmä vďaka podpore mesta  Žilina, ktoré je spoluorganizátorm podujatia,“ povedal Branislav Chudík, hlavný organizátor plážovej ligy.

Comment ( 1 )

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.