Mesto Žilina – Šport a iné športové aktivity

Šport, škol. športová liga, športové aktivity

apr

20

Wings for life World Run 2022


Výsledky: https://www.wingsforlifeworldrun.com/en/results


Opráš svoje tenisky a poď s nami bežať v nedeľu 8. mája o 13tej popoludní pre dobrú vec. Wings for Life World Run sa vracia so svojou deviatou edíciou a my chceme, aby si sa aj ty pridal k charitatívnemu podujatiu, ktoré financuje výskum liečby poranení miechy.

Pýtaš sa prečo?

1. Podporíš dobrú myšlienku

Keď sa postavíš na štart Wings for Life World Run, vybehneš do boja nielen za seba, ale aj za druhých. Pretože 100 percent všetkých vstupných poplatkov putuje priamo na nadáciu Wings For Life, ktorej misiou je vyliečiť ľudí, ktorí utrpeli poranenie miechy chrbtice. Aj napriek tomu, že ročník 2021 bol výrazne poznačený hygienickými opatreniami, napokon sa behu zúčastnilo 184 236 bežcov zo 195 krajín, ktorí spolu vyzbierali 4,1 milióna € na výskum liečby poranení miechy chrbtice.

2. Jedinečné podujatie

Beh je jedinečný v tom, že cieľová čiara sa pohybuje. Volá sa Catcher Car (stíhacie auto) a 30 minút po tom, čo odštartuješ spolu s ďalšími účastníkmi v ten istý čas (nech už bežíte kdekoľvek na svete), ťa auto začne naháňať. Postupne pridáva a kde ťa predbehne, tam sa tvoj beh končí. Posledný, kto mu dokáže unikať, sa stáva svetovým šampiónom.

3. Aplikácia Wings for Life World Run App je pripravená

S live trackingom a virtuálnym Catcher Carom, aplikácia Wings For Life World Run ti dáva príležitosť zúčastniť sa kdekoľvek budeš chcieť. Prepojenie so sociálnymi sieťami ťa udrží v spojení s ostatnými bežcami a audio sprievodca ťa bude informovať, zabávať a motivovať v reálnom čase.
Športový riaditeľ podujatia, olympijský medailista Colin Jackson: „Náš softvér vyvíjame už päť rokov, takže virtuálny beh pre nás nie je žiadnou novinkou.“

4. Je to zábava pre každého

Profesionálni športovci. Začiatočníci. 18-roční nadšenci. 80-roční nadšenci. A každý medzitým. Štartové pole na Wings For Life World Run je každý rok tak pestré, ako to len ide. Mnohí majú na sebe kostýmy, niektorí slnečné okuliare, niektorí zimné rukavice, ďalší čelovky (keďže v mnohých lokalitách sa beží po tme), ale hlavne má každý na tvári úsmev. Urobiť niečo dobré pre seba a zároveň pre druhých je totiž skvelá skúsenosť.

5. Toto je tvoja šanca byť súčasťou niečoho globálneho

Nielen, že pobežíš naraz s celým svetom, ale pridáš sa aj k odkazu, ktorý toto podujatie buduje už od roku 2014. Zatiaľ sa doň zapojilo takmer 900 000 účastníkov zo 195 krajín, ktorí spolu nabehali viac ako sedem miliónov kilometrov a vyzbierali viac ako 30 miliónov eur pre výskum poranení miechy!

A toto celé hnutie sa nezastaví, kým sa liek nenájde.

Wings for Life World Run 2022 sa koná 8. mája 2022 o 13:00 hod.

Plánovaný App run v našom meste je pripravený, vidíme sa v Parku Budatínskeho hradu, čo je tradičné miesto tohto podujatia u nás.

Ak ti plánované podujatie u nás nevyhovuje, ostáva Ti možnosť bežať individuálne kdekoľvek sa ti zachce.

Sťahuj aplikáciu na App Store a Google Play

Návod ako sa prihlásiť https://www.redbull.com/sk-sk/navod-ako-sa-prihlasit-wings-for-life-world-run

Odkaz na žilinský app run: https://www.wingsforlifeworldrun.com/en/locations/zilina

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.